Kieto kuro katilai
Kietojo kuro katilai yra skirti patalpų šildymui, kurie gamina šilumą degdami kietąjį kurą ir naudoja vandens pagrindu veikiančią centrinio šildymo sistemą, kad pagamintą šilumą paskirstytų kelioms patalpoms.
Granulinio šildymo katilai
Granulinio šildymo katilai– tai nuolat populiarėjantys modeliai. Tai vienas iš pigesnių namų ir buitinio vandens šildymo būdų. Granulės – tai ekologiškas, atsinaujinantis kuras, pasižymintis aukšta kaloringumu ir maža pelenų gamyba. Granuliniai katilai neskleidžia nemalonių kvapų, o su tiektuvu prižiūrėti katilą reikia tik kartą ar du per savaitę. Jo jungti prie bendro tinklo nereikia, reikia tik tiekti valdiklį elektra. Dėl to jis puikiai tinka vietose, kuriose nėra prieigos prie dujų ar šildymo tinklų.
Dujiniai katilai
Dujinius katilus dažnai renkasi vienbučių namų gyventojai. Ypač tada, kai svarbu maksimaliai nereikalaujant priežiūros krosnies. Dujos yra palyginti pigus kuras, kuris deginamas labai efektyviai. Dėl to dujinės krosnys pasiekia labai aukštą efektyvumą. Toks šildymas yra ekologiškas ir itin švarus – negamina pelenų ar anglies dulkių. Pati krosnelė gali būti montuojama vonios kambaryje, tai leidžia sumažinti papildomos katilinės pastatymo išlaidas. Šio tipo šildymo trūkumas yra būtinybė prijungti jį prie dujotiekio arba įrengti specialų dujų baką, esantį šalia namo.
Elektriniai katilai
Elektriniai katilai skirti butų, namų ir kitų patalpų šildymui kai pagrindinę šildymo funkciją atlieka kieto kuro katilai, šilumos siurbliai , taip pat katilą galima naudoti kaip papildomas šilumos šaltinis, bei šilto vandens ruošimui. Elektrinių katilų galia yra nuo 6 KW iki 28 KW.
Karšto vandens šildytuvai
Katilai yra universalūs įrenginiai, skirti karštam vandeniui šildyti ir laikyti. Jie naudojami namų ūkiuose, pagalbinėse patalpose, komercinėse ir socialinėse darbo vietose, ligoninėse, mokyklose, vaikų darželiuose ir kt.
Vandens šildytuvas – tai įrenginys, kurį galima montuoti tose vietose, kur nėra prieigos prie karšto vandens tiesiai iš tinklo. Atsižvelgiant į karšto vandens poreikį, galite pasirinkti skirtingų parametrų šildytuvą.
Kombinuoti vandens šildytuvai
Kombinuoti vandens šildytuvai veikia dviem principais, gali būti pajungti prie šildymo sistemos ir tiekti karstą vandenį. Arba gali būti šildomas vanduo elekta, tai puikus pasirinkimas vasarą.
Momentiniai vandens šildytuvai
Elektrinis momentinis vandens šildytuvas yra itin ekonomiškas sprendimas, nes prietaisas sunaudoja energiją tik tekant vandeniui. Jis yra mažas ir gali būti montuojamas, pavyzdžiui, spintelėje po praustuvu. Puikiai tinka garažams, pagalbinėms patalpoms, kempingams, restoranams ir viešbučiams. Jo montavimas yra paprastas ir nereikalauja sudėtingų jungčių. Daugelyje modelių galite pašildyti vandenį iki 60 laipsnių Celsijaus. Šiuose įrenginiuose svarbi jų galia. Kuo jis aukštesnis, tuo greičiau bus šildomas vanduo. Momentinis vandens šildytuvas gali turėti, pavyzdžiui, 3600 W, 5500 W, 7500 W. Be to, jis pagamintas iš tinkamos kokybės medžiagų, t.y. nerūdijančio plieno arba plastiko.
Radiatoriai
Radiatorių pasirinkimas turėtų būti grindžiamas specifiniu šilumos poreikiu, radiatoriai neturėtų būti pasirenkami perdėtai. Patalpos, kuriose reikėtų pridėti apie 20 % daugiau šildymo galios. Radiatorius gali būti pagamintas iš ketaus, aliuminio arba plieno. Plieniniai radiatoriai yra dažniausiai pasirenkami variantai dėl lengvo galios pasirinkimo ir pritaikymo interjerui. Radiatoriaus galią galima padidinti pasirinkus radiatorių su viena, dviem arba trimis šildymo plokštėmis. Ketaus radiatoriai yra labai atsparūs korozijai, patvarūs ir nejautrūs centrinio šildymo sistemos vandens kokybei, pasižymi didele šilumine inercija. Aliuminio radiatoriai savo struktūra yra panašūs į ketaus radiatorius, tačiau dėl medžiagos savybių yra daug lengvesni. Aliuminio radiatoriai yra veikiami elektromechaninės korozijos ir neturėtų būti derinami su centrinio šildymo sistema iš varinių vamzdžių.
Kokie prietaisai yra įtraukti į šildymo valdymą?
Kad kiekviena šildymo sistema veiktų tinkamai ir ekonomiškai, joje turi būti įrengti atitinkami valdymo įtaisai. Jų dėka mūsų instaliacija neperkais ir patalpose visada bus patogi temperatūra.
Pradedant nuo kieto kuro, dujinio ar elektrinio katilo, per grindinį šildymą iki radiatorių, visuose galime sumontuoti valdymo įrenginius. Yra keletas sprendimų, ir kiekvienas iš jų padės sutaupyti šildymo išlaidų.
Radiatorių galvutės – tai populiariausias būdas reguliuoti tinkamą ir patogią temperatūrą patalpoje. Šis paprastas prietaisas veikia aplinkos temperatūros didinimo principu. Padidėjus aplinkos temperatūrai, galvutės viduje esantis dumpluose esantis skystis plečiasi, judindamas galvos kaištį, kuris uždaro šildymo terpės srautą radiatoriuje. Temperatūrai nukritus, procesas vyksta analogiškai ir dumplinėse, skystis susispaudžia, atverdamas šildymo terpės srautą radiatoriuje.
WiFi radiatoriaus valdikliai – tai modernesnės galvutės, kurios veikia panašiai kaip ir jų klasikinės, kiek senesnės termostatinės galvutės. Jie skiriasi tuo, kad nustatymus galime valdyti naudodami tam skirtą aplikaciją iš bet kurios pasaulio vietos.
Kambario reguliatoriai ir valdikliai – dar vadinami kambario termostatu, šis įrenginys su įmontuotu temperatūros jutikliu. Nustačius tam tikrą vertę, prietaisas siunčia impulsą į centrinį bloką (krosnį ar katilą) ir taip reguliuoja temperatūrą šildymo įrenginyje.
Išoriniai temperatūros jutikliai – išorinis katilo temperatūros jutiklis leidžia optimizuoti šildymo sistemą jūsų namuose ar bute. Pagal šildymo kreivę apskaičiuojama optimali šildymo terpės temperatūra tam tikru momentu. Tai reiškia, kad jei lauko temperatūra nukrenta, jutiklis iš karto ją užfiksuoja ir pakelia temperatūrą katile. Lauko jutikliai dažniausiai montuojami ant šiaurinių pastatų sienų maždaug 2 metrų aukštyje.
Katilų valdikliai ir reguliatoriai – šie nepastebimai atrodantys prietaisai garantuoja, kad energijos taupymas ir šiluminis komfortas patalpose. Valdikliai daugiausia naudojami visos centrinio šildymo sistemos darbui valdyti, tiek cirkuliacijai, tiek karšto vandens temperatūrai – čia dažniausiai jungiami visi išoriniai vidiniai jutikliai ir patalpų valdikliai.
Naudojant aukščiau nurodytus Hydrotermo valdymo elementus , jūsų centrinio šildymo ir karšto vandens įrenginių veikimas bus tinkamai optimizuotas pagal jūsų poreikius ir komfortą, o tai gali padėti sutaupyti daugiau energijos, reikalingos jūsų namams šildyti ir pinigų.
Ką apima grindų šildymo valdymas?
Grindinį šildymą valdo daugybė prietaisų , kurie dažnai parduodami kaip grindų šildymo sistemos reguliavimo rinkiniai. Pagrindiniai jų elementai yra šie: grindų šildymo valdikliai , įskaitant pagrindinį valdiklį arba termostatinį vožtuvo valdiklį, valdantys atskirų patalpų prietaisų veikimą, temperatūros jutikliai arba patalpų valdikliai, kurie, patalpinti skirtingose patalpose, leidžia gauti optimalią temperatūrą jose, kolektoriuje sumontuotos termoelektrinės pavaros , kurių užduotis yra uždaryti ir atidaryti šildymo terpės tiekimą pagal signalą, gaunamą iš valdiklių. Grindinio šildymo automatika gali būti programuojama rankiniu būdu ir valdoma nuotoliniu būdu per internetą arba Wi-Fi.
Grindinio šildymo valdymas – privalumai
Grindų valdymas yra ne tik labai patogus ir paprastas naudoti (jis gali naudoti bet kuris pasaulietis), bet ir suteikia daug privalumų, įskaitant: užtikrina puikų šiluminį komfortą dėl tolygiai paskirstytos šilumos, leidžia žymiai sutaupyti energijos, nes minėtą šiluminį komfortą galima pasiekti jau esant 19°C; padidina namo ar buto vertę – šiuolaikiškas, automatiškai valdomas grindinis šildymas yra didelis privalumas parduodant.
Grindų automatika dažniausiai yra labai technologiškai pažangūs įrenginiai , kurie, priklausomai nuo modelio, turi įvairių papildomų funkcijų. Patogus jų valdymas leidžia efektyviai valdyti grindų šildymą.
Grindinio šildymo valdymo automatika yra tik dalis gausaus mūsų internetinės parduotuvės pasiūlos. Taip pat rekomenduojame radiatorius ,vandens šildytuvus, šilumos siurblius oras-vanduo, vandens siurblius ir vonios įrangą .