Kas yra cirkuliacinis siurblys ir kam jis naudojamas?
Cirkuliaciniai siurbliai yra įrenginiai, naudojami skysčiams, pvz., vandeniui, siurbti per uždaras vamzdžių arba įrenginių grandines. Pagrindinė jų užduotis – užtikrinti skysčio cirkuliaciją kontūre, o tai ypač svarbu esant šildymo ir vėsinimo sistemoms, kur skystis turi būti nuolat perduodamas, kad patalpose ar įrenginiuose būtų palaikoma stabili temperatūra.
Cirkuliaciniai siurbliai veikia skysčių siurbimo ir siurbimo principu, naudojant sparnuotę. Darbaratyje yra menčių, kurios sukasi siurblio korpuso viduje ir pumpuoja skystį per vamzdžius ir įrenginius. Cirkuliaciniai siurbliai dažniausiai yra maitinami elektra ir gali būti valdomi automatiškai arba rankiniu būdu pagal poreikį.
Yra daug įvairių cirkuliacinių siurblių tipų, įskaitant išcentrinius siurblius, išcentrinius siurblius... Kiekvienas siurblio tipas turi savo unikalių savybių ir savybių, kurios lemia jo tinkamumą konkrečioms reikmėms.
Elektroniniai cirkuliaciniai siurbliai
Elektroniniu valdymu cirkuliaciniai siurbliai – tai siurblių tipas, kuris vietoj tradicinio indukcinio variklio turi sinchroninį variklį su nuolatiniais magnetais. Tokį siurblį valdo elektronika, kuri atitinkamai komutuoja (pakeičia srovės tekėjimo kryptį) elektromagnetines rites, kas leidžia sklandžiai reguliuoti variklio sūkius intervale nuo 0 iki didžiausios vertės (ne visi bešepetėliai siurbliai turi šią funkciją ).
Elektroniniu valdymu siurbliai yra efektyvesni ir ekonomiškesni, palyginti su siurbliais su indukciniais varikliais, nes jie leidžia tiksliai valdyti sukimosi greitį ir kartu skysčio srautą, priklausomai nuo konkrečios paskirties reikalavimų. Dėl to galima žymiai sumažinti elektros sąnaudas ir eksploatacines išlaidas, ypač tais atvejais, kai reikia reguliuoti siurblio greitį priklausomai nuo besikeičiančių darbo sąlygų.
Elektroniniu būdu komutuojami siurbliai naudojami daugelyje sričių, įskaitant saulės kolektorių sistemas, šildymo, vėsinimo, oro kondicionavimo, vėdinimo, vandens tiekimo ir nuotekų, maisto, farmacijos, elektronikos ir kitas pramonės šakas.