Šilti namai – kiekvieno iš mūsų siekiamybė tiek perkeltine (jaukumo), tiek tiesiogine, tai yra komfortiškos temperatūros, prasme. Jei nėra galimybės naudotis centralizuoti šildymu ar aktualu pasirūpinti papildomu šilumos sprendimu, aktualūs tampa šildymo katilai. Tai – prietaisai, naudojantys tam tikros rūšies kurą (pavyzdžiui, malkas, kuro granules, dujas, elektrą ir kita) bei paverčiantys jį šilumine energija, reikalinga patalpų apšildymui, o neretai ir karšto vandens paruošimui. „Zyz24.lt“ klientai internetu gali rinktis iš plataus asortimento šildymo katilų, besiskiriančių tipu (kieto kuro, granuliniai, dujiniai, skysto kuro, elektriniai), gamintoju bei tam tikrais techniniais parametrais. Prekiaujame tik kokybiškais, žinomų gamintojų šildymo katilais bei kita įranga, naudojama gyvenamuosiuose namuose ar verslo objektuose. Tad, nesvarbu, kokį šildymo katilą, atsižvelgę į įrenginio techninę charakteristiką, pasirinksite, galite būti tikri, jog tai – investicija į funkcionalų, patikimą, ilgaamžį produktą. O, iškilus bet kokiai problemai, visada esame suinteresuoti rasti operatyvų jos sprendimą.
Iš kokių skirtingų šildymo katilų rūšių galima rinktis?
Šildymo katilai, priklausomai nuo to, koks kuras yra naudojamas, skirstomi į kelis pagrindinius tipus (kietojo kuro, granuliniai, dujiniai, skystojo kuro, elektriniai). Prieš priimant sprendimą, kokį šildymo katilą pirkti, svarbu ne tik kitų naudotojų atsiliepimai apie vieną ar kitą prietaiso modelį. Reikėtų išsamiau susipažinti su pagrindinėmis kiekvieno tipo katilų savybėmis, privalumais bei trūkumais. Juk šildymo katilai – ilgalaikė investicija, nuo kurio priklausys ne tik šildymo sąskaitų dydis, bet ir, tam tikra prasme, Jūsų kasdienybės komfortas.
Kieto kuro šildymo katilai
Kietojo kuro šildymo katilai – nuo seno populiarus namų šildymo sprendimas, kuris, nepaisant alternatyvų gausos, vis dar išlaiko savo pozicijas vartotojų tarpe. Šio tipo šildymo katilas kaina – vienas pigiausių sprendimų. Lyginant su kitomis kuro rūšimis, sąlyginai nedidelė ir kietojo kuro (malkų, akmens anglių, medienos, briketų) kaina. Tiesa, nepaisant finansiškai patrauklaus patalpų apšildymo kietojo kuru, derėtų atsižvelgti ir į kitus šios rūšies šildymo katilų naudojimo aspektus. Patalpų šildymas kietojo kuro katilu reikalauja daugiau priežiūros: pradedant rūpesčiu dėl kuro sandėliavimo ir baigiant būtinybe reguliariai valyti pelenis. Galiausiai, norint džiaugtis jaukia šiluma, kurą reikia nuolat papildyti. O tai, savaime suprantama, sunkiai suderinama su galimybe išvykti ilgesnį laiką. Žinoma, siekiant išvengti „pririšimo“ prie namų, kietojo kuro katilai gali būti sėkmingai derinami su kitais šildymo sprendimais, pavyzdžiui, dujiniais ar elektriniais šildymo katilais. Priklausomai nuo to, iš kokios medžiagos yra pagaminti, kieto kuro katilai gali būti ketaus arba plieniniai. Ketaus šildymo katilai vertinami dėl ilgaamžiškumo, atsparumo erozijai ir vandens kondensatui. Taip pat – gana neaukštos kainos. Tiesa, ši medžiaga nėra itin atspari temperatūrų kaitai, dėl to joje gali atsirasti nedidelių įtrūkimų. Plieniniai katilai efektyviai išlaiko šilumą ir, dėl modernių technologinių sprendimų, išsiskiria patogiomis valdymo galimybėmis (ventiliatoriai, valdikliai, temperatūros davikliai ir kita). Pagrindinis plieninių šildymo katilų trūkumas – menkesnis, lyginant su ketumi, atsparumas korozijai.
Granuliniai šildymo katilai
Granuliniai katilai – kietojo kuro katilai, kuriuose yra naudojamos specialios kuro granulės, pagamintos iš medienos, anglių, durpių. Nuo to, kokios rūšies granulės naudojamos, priklauso ir degiklio tipas. Viena iš granulių katilų rūšių – kombinuotasis – turi ir atskirą pakurą, skirtą kietajam kurui įdėti. Tai – universalus variantas, leidžiantis užtikrinti šilumą net ir tuo atveju, kai, pavyzdžiui, baigiasi kuro granulių atsargos ar įrenginys sugenda. Granuliniai katilai – namų šildymo sprendimas, suderinantis patrauklų kainos bei komforto santykį. Vertinant paties prietaiso bei naudojamų granulių kainą bei šildymo efektyvumą, šis sprendimas neabejotinai yra vienas ekonomiškiausių. Granulės, kaip kuras, išsiskiria puikiomis degimo savybėmis, o šio tipo įrenginių naudingumo koeficientas yra net 80-97 %. Vertinant šiuo aspektu, efektyvesni yra tik dujiniai katilai. Priklausomai nuo įrengtos šildymo sistemos, norimos palaikyti temperatūros, šiluminės patalpos varžos ir kitų niuansų, granulių bunkerį, kurio talpa yra didelė, kuru pakanka pripildyti maždaug kartą per savaitę. Pelenų valymo dažnumas priklauso nuo naudojamų granulių peleningumo. Pavyzdžiui, šis katilo priežiūros darbas, deginant medienos granules, gali būti atliekamas vos kartą per savaitę. Tuo tarpu, kūrenant šiaudų granulėmis, peleninę tenka valyti kiekvieną ar kas antrą dieną. Norintiems dar didesnio komforto, rekomenduojamas pilnai automatizuotas granulinis šildymo katilas. Dėl modernios technologijos išgaunamas ne tik savaiminis užsikūrimas ir užsigesinimas, bei granulių tiekimas į pakurą, bet ir automatinis šilumokaičio išsivalymas bei pelenų pašalinimas į specialių konteinerį. Svarbu paminėti ir granulinių katilų saugumą, išsiskiriantį net kelių lygių priešgaisrinėmis sistemomis.
Dujiniai šildymo katilai
Jei ieškote patogaus, ekologiško ir nebrangaus namų ar kitos paskirties patalpų apšildymo sprendimo, dujiniai katilai – iš tiesų dėmesio vertas variantas. Kalbant apie dujinių katilų priežiūrą, pakanka profilaktinio patikrinimo, kiekvienais metais atliekamo atestuoto specialisto. Daugiau niekuo, norint džiaugtis jaukia šiluma, rūpintis nereikia: nei kuro sandėliavimu, nei jo įdėjimu į pakurą, degimo trukme ir pan. Šiuolaikiniai dujiniai katilai turi įmontuotus valdiklius, kurie, priklausomai nuo aplinkos temperatūros ar individualių poreikių, leidžia reguliuoti ne tik šildymo, bet ir karšto vandens temperatūrą. Tokiu būdu galima užsitikrinti ne tik maksimalų komfortą, bet ir džiaugtis mažesnėmis šildymo sąskaitomis, taip kompensuojant paskutiniu metu gerokai ūgtelėjusią dujų kainą. Priklausomai nuo to, koks yra įrenginio veikimo principas, dujiniai katilai gali būti generaciniai arba kondensaciniai. Kondensaciniai dujiniai katilai nuo generacinių skiriasi savo veikimo principu ir itin aukštu naudingo veikimo koeficientu. Kondensaciniai dujiniai katilai, kurie rinkoje yra populiaresni už ką tik aptarus generacinius, veikia dėl degimo katile vykstančio kondensacijos proceso. Dujoms degant degiklyje, yra sukeliamas vandens srautas ir, šiam garuojant, iš vandens garų susidaro kondensatas. Jis yra nukreipiamas atgal ir panaudojamas kaip šilumos šaltinis. Pakabinami arba pastatomi dujų katilai: tai – dar viena galima šių šildymo įrenginių klasifikacijos rūšis, tiesa, besiskirianti tik pastatymo būdu, o ne katilo efektyvumo, ilgaamžiškumu ar kitais svarbiais techniniais parametrais. Žinoma, nesant galimybės padaryti dujų įvado, reikia galvoti apie kitų rūšių šildymo katilų pasirinkimą arba rinktis dujinius katilus, naudojančius ne gamtines, o suskystintas dujas.
Skysto kuro šildymo katilai
Automatizuoti skysto kuro šildymo katilai, kurių veikimui yra reikalinga alyva, dyzelinas ar kitos rūšies skystasis kuras – efektyvus, priežiūros nereikalaujantis, tačiau gana brangus šildymo sprendimas. Šios katilai, atsižvelgiant į veikimo principą, pagal veikimo principą yra skirstomi į kondensacinius ir atmosferinius. Siekiant suderinti šio įrenginio naudojimą su aplinkosaugos idėjomis, modernūs skysto kuro šildymo katilai turi integruotas sistemas bei filtrus, skirtus efektyviam taršos mažinimui. Nusprendus pasirinkti šį šildymo katilo tipą, reikėtų įvertini ne tik gana aukštą įrenginio kainą, bet ir turėti pakankamai laisvos vietos kuro talpai įrengti.
Elektriniai šildymo katilai
Elektriniai šildymo katilai, lyginant su kitų tipų katilais, kainuoja pigiausiai. Tiesa, elektros energijos kainos yra didžiausios. Patalpų šildymas elektriniu katilu yra labai komfortiškas, nereikalaujantis priežiūros, tačiau, dėl gana didelių sąnaudų, šis variantas dažnai pasirenkamas ne kaip pagrindinis, o papildomas šilumos sprendimas. Taip pat – ir tais atvejais, kai kitų katilų dėl techninių galimybių (pavyzdžiui, neina padaryti dūmtraukio) negalima sumontuoti. Be maksimalaus patogumo, elektriniai katilai vertinami ir dėl tylaus veikimo bei aukšto saugumo lygio.
Į ką svarbu atkreipti dėmesį, renkantis šildymo katilą?
Mūsų komanda, turinti net 20 metų patirtį šioje srityje, visada pasiruošusi suteikti nemokamą, profesionalią konsultaciją, padėsiančią apsispręsti, kuris šildymo katilas yra geriausias sprendimas individualiu Jūsų atveju. Žinoma, ir patiems klientams derėtų susipažinti su pagrindiniais kriterijais, aktualiais renkantis šildymo įrangą.
Ketinamos apšildyti patalpų plotas, aukštis, sandarumas ir kita
Atsižvelgiant į tai, kokio dydžio yra patalpos, kurių apšildymui reikalingas katilas, priklauso įrenginio galia. Remiantis standartine apskaičiavimo metodika, 10 m² ploto patalpos, kurios lubos yra ne aukštesnės nei 2,5 m. apšildymui reikia 1 kW galios. Žinoma, ketinant statyti ir akumuliacines talpas, reikia svarstyti apie galingesnio šildymo katilo įsigijimą. Svarbu atkreipti dėmesį ir į pastato sandarumą. Kuo pastato energetinis efektyvumas yra didesnis, tuo jis greičiau įšyla bei išlaiko šilumą. Vadinasi, siekiant užtikrinti komfortišką temperatūrą, pakanka mažesnės galios katilo. Ir, priešingai, žemesnio energetinio efektyvumo patalpoms reikia intensyviau šildančio katilo.
Patalpos, kuriame ketinama statyti katilą, dydis
Jei erdvės, kurioje ketinama įrengti šildymo prietaisus, pakanka ar net yra galimybė tam skirti atskirą patalpą, šis kriterijus, renkantis šildymo katilą, nėra aktualus. Tačiau kai kuriems vartotojams dėl vietos trūkumo ieško kuo kompaktiškesnio šildymo katilo. Pavyzdžiui, dujiniai katilai, pagal pastatymo būdą, gali būti pastatomi arba pakabinami. Pastarasis variantas – vienas iš galimų sprendimų, kaip, taupant vietą, galima sumontuoti šildymo katilą.
Galimas skirti biudžetas
Nors skirtingų rūšių kuro kainos – nepastovus ir sunkiai prognozuojamas dalykas, renkantis katilą, svarbu įvertinti ne tik paties įrenginio kainas, bet ir numatomas šildymo išlaidas. Atsižvelgiant į rinkoje vyraujančias kainas, šildymo būdai, nuo pigiausio varianto iki brangiausio, išsidėstytų taip:
· kietojo kuro katilai
· granuliniai katilai;
· dujiniai katilai;
· skystojo kuro katilai;
· elektriniai katilai.
Savo klientams, be aukščiausios kokybės bei asortimento gausos, stengiamės pasiūlyti ir patrauklią kainą. Tad, išsirinkus poreikius atitinkantį šildymo katilą ar kitą pageidaujamą produktą, galėsite pasinaudoti ir papildomų nuolaidų galimybe.
Reikalavimai, keliami šildymo katilo patogumui/priežiūrai
Jei nėra galimybės naudotis centralizuoto šildymo privalumais, kurių vienas svarbiausių – patogumas, tai anaiptol nereiškia, jog autonominis šildymas negali garantuoti maksimalaus komforto. Priklausomai nuo to, kiek norima/galima įdėti pastangų, siekiant užtikrinti pageidaujamą patalpos temperatūrą, reikėtų pasirinkti geriausiai poreikius atitinkantį šildymo katilų tipą. Kietojo kuro katilai, nors įprastai ir suteikia galimybę džiaugtis mažesnėmis šildymo sąskaitomis, darbais apkrauna ne tik šaltojo sezono metu, bet ir šiam ruošiantis (kuro įsigijimas, sandėliavimas ir kita). Tačiau yra visa eilė kitų sprendimų, garantuojančių komfortišką šilumą be jokių didesnių pastangų (pavyzdžiui, dujiniai, elektriniai ir kitų rūšių šildymo katilai).