Kieto kuro katilai
Šildymo katilai, kurie gamina šiluminę energiją deginant kietąjį kurą, vadinami kietojo kuro katilais. Jais galima šildyti gyvenamuosius pastatus, biurų patalpas, mokyklas, ligonines, vaikų darželius, muziejus, sporto kompleksus, sandėlius, pramonės objektus ir kt.
Kieto kuro katilo kW priklauso nuo katilo gaminamos darbinės galios. Tai svarbus momentas, todėl pirkdami atkreipkite dėmesį į išmatavimus, ar tilps į jam skirtą vietą. Renkantis, geriau kreiptis į specialistą.
Svarbu atsižvelgti į jūsų sienų medžiagą, izoliaciją, lubų aukštį, rūsio buvimą, kvadratūrą ir kitus veiksnius, turinčius įtakos kieto kuro katilo galiai ir dydžiui jūsų namams. Taikant tinkamą požiūrį, bus pasiektas tikslus rezultatas.
Kuro rūšys katilams
Kietasis kuras – degiosios medžiagos:
• Malkos – malkos, kurios taip pat naudojamos krosnims, židiniams. Jei jūsų namai yra apsupti miškų, malkos jums bus optimaliausia kuro rūšis;
• Granulės arba kuro granulės yra žaliavos, supresuotos granulių pavidalu. Aukštu slėgiu spaudžiamos miško ir žemės ūkio atliekos: pjuvenos, žievė, skiedros, šiaudai, saulėgrąžų lukštai. Šis kuras naudojamas dažniau nei kiti, jis laikomas universaliu ir natūraliu. Kalbant apie savikainą, jis yra pigesnis nei malkos ir anglis. Patogu transportuoti ir laikyti, nepūva ir nesipučia.
Tuo pačiu principu gaminami kuro briketai (Euro malkos). Jie turi skirtingą formą ir dydį, panašūs į medžių juostas;
• Anglis yra degus mineralas. Buitiniam naudojimui jie skirstomi į tris tipus: akmeninį, rudą ir antracitą.
• Durpių briketai susmulkinami, durpės suspaudžiamos į briketus. Šis tipas turi didelį pelenų kiekį, jį geriau naudoti didelių techninių patalpų ir gamybos cechų šildymui. Ši kuro rūšis netinka židiniams, kieto kuro katilams namams.
Kas yra kieto kuro katilai. Šilumokaičio medžiaga
Ketaus katilas. Kieto kuro katilas su ketaus šilumokaičiu. Tokie katilai yra mažiau jautrūs korozijai, patikimi, ilgiau išlaiko šilumą, juos reikia rečiau valyti . Vienas reikšmingų ketaus katilų privalumų yra jų dydis: mažesni ketaus katilai užtikrina tokią pačią temperatūrą kaip ir dideli plieniniai. Tačiau jie yra labai sunkūs, todėl kartais reikia papildomai pakloti pamatą. Jautrus temperatūros pokyčiams, dėl kurių gali atsirasti įtrūkimų. Nerekomenduojama naudoti šaltų malkų ir pilti vandens. Neatsparus smūgiams ir mechaniniams pažeidimams. Plieninis katilas. Kieto kuro katilas su plieniniu šilumokaičiu. Tokie katilai gerai toleruoja temperatūros pokyčius, mechaninius veiksmus (smūgius). Jie yra lengvesni ir lengviau transportuojami. Paprastas šilumokaičio valymas, patogi priežiūra. Galimas remontas – jei atsiranda nuotėkis, šilumokaitį galima užvirti. Vienintelis dalykas, kuris gali jiems pakenkti, yra korozija.
Kuro tiekimo tipas
1. Automatinis tiekimas – kuras kraunamas į specialius bunkerius, kurie yra šalia kieto kuro katilo. Iš ten jie sraigto ir variklio pagalba patenka į krosnį. Tokie įrenginiai pasižymi dideliu efektyvumu. Jie gali dirbti automatiškai ištisas savaites, žmogui nedalyvaujant procese. O degimo trukmė priklausys tik nuo bunkerio talpos.
Automatinis kietojo kuro katilas, taip pat žinomas kaip gravitacinis kietojo kuro katilas, turi didelę tiekimo dėžę, paprastai išdėstytą virš ugnies. Tiekimo dėžėje paprastai saugomas kelių dienų kiekis kietojo kuro (medžio granulių, anglies ar antracito) ir palaipsniui išleidžiamas į pakurą.
2. Rankinis (užpildymas) - pakrovimas vyksta rankiniu būdu per pakrovimo dureles;
Rankinis kieto kuro katilas neturi tiekimo dėžės ir reikalauja dažno kuro papildymo kaip įprastas židinys. Jis turi būti paduodamas rankomis kiekvieną kartą, kai baigiasi esama medienos kuro partija.
Nuo energijos priklausomi arba nuo energijos nepriklausantys kietojo kuro katilai
Šis skyrius ypač svarbus tiems žmonėms, kurie gyvena gyvenvietėse, kuriose nutrūksta elektros tiekimas. Priklauso nuo energijos. Dauguma kietojo kuro įrangos priklauso nuo elektros. Priverstinė ventiliacija, siurbliai ir šildymas reguliuojami elektros pagalba. Energijos nepriklausomas. Tokioje kietojo kuro įrangoje elektra nenaudojama. Vandens cirkuliacija, dūmų šalinimas ir temperatūros reguliavimas atliekamas rankiniu būdu.
Kieto kuro katilų montavimas. Rekomendacijos. Paruošimas
Labai svarbu! Kieto kuro katilų montavimą, taip pat paleidimą turėtų atlikti kompetentingas asmuo, atsižvelgęs į kiekvieno katilo ypatumus, vietą, sąlygas ir kt. kriterijų diegimo metu. Tačiau galime kalbėti apie kai kurias rekomendacijas.
Nesvarbu, kurį iš kieto kuro katilų įsigijote, svarbu tinkamai pasiruošti montavimui: skirti vietą katilui; paruošti patalpą, kurioje vyks montavimas, išpilti pamatą, jei to reikalauja katilo matmenys, padaryti sienoje angą ventiliacijai ir kamino vamzdį. Deginant kurą, patalpoje padaugėja dulkių, į vidų gali patekti dūmų. Nerekomenduojama įrengti katilo šalia gyvenamųjų patalpų. Bet jei laikomasi visų taisyklių, galima įrengti kieto kuro katilą koridoriuje, virtuvėje ir kitose negyvenamose patalpose. Optimalu katilui skirti atskirą vietą, geriausia toli nuo namo. Namui tinka priestatas, įrengtas kaip priklauso. Koridorius arba garažas su pakankamai vietos ir ventiliacija. Svarbu užtikrinti gerą vėdinimą – tiekti gryną orą. Sienas ir grindis verta dengti karščiui atsparia medžiaga – vieta, kurioje sumontuotas katilas. Medžiagos lakštas ant grindų turi išsikišti prieš katilą 70–80 cm. Jei iš pakuros iškris žarijos, ji apsaugos jus nuo užsidegimo. Sukurkite prieigą prie katilo su nuolaidomis nuo sienų, kad būtų galima išvalyti ir lengvai prižiūrėti. Įjunkite maitinimą. Jei jūsų katilas priklauso nuo energijos arba turėsite prijungti papildomus įrenginius. Anksčiau kieto kuro katilai buvo statomi ten, kur nebuvo galimybės prijungti dujinių įrenginių. Šiandien situacija keičiasi. Šiuolaikiniai kietojo kuro katilai gali puikiai pakeisti įrenginius, kurie dirba su nuolat brangstančiais ištekliais – gamtinėmis dujomis ir elektra. Palyginimui, jie nėra tokie kompaktiški ir lengvai naudojami, tačiau turi daug reikšmingų pranašumų..
Šildymo valdikliai kieto kuro šildymo sistemoje
Dėl supaprastinto kietojo kuro krosnelės pobūdžio ji nesuderinama su dauguma esamų šildymo valdiklių, susijusių su alyvos, dujų ir elektros šildymo sistemomis. Tačiau šiuolaikiniai biomasės katilai yra suderinami su paprastais šildymo valdikliais, tokiais kaip termostatiniai radiatorių vožtuvai ir programuotojai.
Aukštos ribos termostatas labiausiai suderinamas su kieto kuro šildymo sistema. Ši programėlė yra saugos įtaisas, reguliuojantis karšto vandens temperatūrą talpykloje ir neleidžiantis vandeniui perkaisti.
Kieto kuro katilų antgaliai
Vadovaukitės šiais patarimais, kad išnaudotumėte visas kietojo kuro katilo galimybes.
Reguliariai valykite kaminą
Bent tris kartus per metus turėtumėte išvalyti katilo kaminą. Taip yra todėl, kad kamine besikaupiantys suodžiai sumažina katilo efektyvumą ir padidina dūmtraukio gaisrų riziką.
Išvalykite pelenus iš katilo kiekvieną kartą, kai jį naudojate
Stenkitės pašalinti pelenus iš prietaiso ryte arba vakare, nes susikaupę pelenai sumažins šilumos perdavimo per katilą efektyvumą.
Katilą prižiūrėkite bent kartą per 12 mėnesių
Šiuolaikiniams biomasės katilams reikia kasmetinės priežiūros, kad būtų išspręstos nedidelės problemos, kol jos neišsiplės.
Visada pirkite kokybišką kurą.
Pirkdami kietąjį kurą, rinkitės kokybišką, o ne pigesnį, žemos kokybės kurą. Taip yra todėl, kad nuo kuro kokybės priklausys katilo pagaminamos šilumos ir karšto vandens kokybė. Pigus kuras siejamas su dideliu pelenų ir suodžių kiekiu. Jie taip pat turi mažą šiluminę galią, o tai reiškia, kad vandens temperatūra katile būtų žemesnė.
Patikrinkite katilo nustatymus.
Įsitikinkite, kad žiemos laikotarpiu prietaisas veikia aukščiausiu nustatymu, o vasarą – žemesniu termostato nustatymu. Taip sumažinsite kuro sąnaudas ir sumažinsite šildymo išlaidas.
Jei jums reikalingas kieto kuro katilas, kviečiame užsukti į internetinę parduotuvę zyz24.lt Mūsų komanda visada paruošusi jums padėti rasti tinkamą kieto kuro katilą už prieinamą kaina!