Jaukumas, šiluma, estetika. Tai – epitetai, kuriais bene taikliausiai apibūdinami židiniai. Šie šildymo įrenginiai, dėl techniniais parametrais besiskiriančių modelių įvairovės, yra tinkami montuoti ne tik individualiuose namuose, bet ir butuose. Nesvarbu, Jūsų namuose karaliauja amžina klasika ar akį traukiantis modernizmas: dizaino sprendimų gausa leidžia židinį priderinti prie bet kokio interjero. „Zyz24.lt“ parduotuvėje siūlomi rinkoje žinomiausių, į aukščiausią kokybę orientuotų gamintojų židiniai ir židinių krosnelės: plieniniai ir ketaus, kūrenami kietu kuru, dujiniai, vandeniniai, biožidiniai. Džiaugiamės galėdami suteikti savo klientams ne tik kokybiškų prekių įvairovę, malonią aptarnavimo patirtį, bet ir galimybę reikiamą daiktą įsigyti pigiau.
Skirtingų rūšių židiniai ir židinių krosnelės
Židiniai, remiantis įvairiais kriterijais (konstrukcija, pakuros tipas, naudojamas kuras ir kita), skirstomi į kelias rūšis. Mūsų internetinėje parduotuvėje esanti asortimento gausa, nors ir priverčianti pasukti galvą dėl šio prietaiso įsigijimo, leis pasirinkti geriausiai individualius poreikius bei technines galimybes atitinkantį židinį.
Kieto kuro židiniai
Tai – kietu kuru (malkomis, briketais) kūrenami židiniai, pasižymintis visomis šios rūšies statiniams būdingomis savybėmis: tikra liepsna, ausiai maloniu degančių malkų traškesiu bei, žinoma, jaukumo pasisėdėjimams suteikiančiu aromatu. Tiesa, šio tipo židiniai, dėl leidimų bei papildomos įrangos (kaminas, dūmtraukis, ortakis ir pan.) būtinybės, gali būti montuojami ne visose patalpose. Tradiciniais židiniais įprastai gali džiaugtis individualių namų bei kotedžų gyventojai. Tuo tarpu, gyvenantiems butuose, rekomenduojama rinktis iš kitų galimų alternatyvų (elektriniai, biožidiniai ir kiti).
Plieniniai bei ketiniai židiniai, kaip ir kietojo kuro krosnelės, reikalauja ir gana nemažai priežiūros. Reikia pasirūpinti malkų ar kitos rūšies kietojo kuro įsigijimu bei laikymu. Taip pat – reguliariai valyti pelenis, stiklą, kaminą. Galiausiai, atitinkamų įgūdžių, o taip pat – specialių įrankių – prireikia ir uždegant ugnį bei šią saugant. Šio tipo židiniams yra priskiriami židiniai-krosnelės bei židinio kapsulės (kasetės). Židiniai-krosnelės yra pagamintos taip, jog gali būti statomos ir eksploatuojamos iš karto, be papildomos apdailos būtinybės. Židinių krosnelės atrodo estetiškai ir puikiai tinka apšildyti vieną ar kelias greta esančias patalpas, tačiau prie krosnelių, kitaip nei kasetinių židinių, negali būti prijungiama šilto oro paskirstymo sistema. Židinio kapsulė – tai kvadratinis ar stačiakampis korpusas, pagamintas iš plieno arba ketaus. Norint šią naudoti namuose, papildomai reikia pasirūpinti kaminu bei norima apdaila, pagaminta iš karščiui atsparių medžiagų. Vadinasi, pradinė prekės kaina, įvertinus papildomų medžiagų bei montavimo darbų išlaidas, išauga. Kapsulė gali montuojama į seną židinį arba daroma nauja apdaila.
Dujiniai židiniai
Norintiems mėgautis židinio sukuriamu jaukumu bei skleidžiama šiluma, galinčia netgi efektyviai apšildyti patalpas, tačiau norintiems išvengti papildomų darbų, kurių reikalauja įprasti židiniai ar židiniai-krosnelės, siūlome pagalvoti apie dujinio židinio įrengimo alternatyvą. Šio tipo židinių konstrukcija panaši į židinių, kūrenamų malkomis (pagrindinis skirtumas – ugniadėžė), o veikimas primena dujinius katilus. Degikliai įprastai būna integruoti į komplekte esančias keramikines malkos, tad, įjungus, atrodo, jog viduje spragsi tikros malkos. Dujiniai židiniai gali būti valdomi ne tik distanciniu pulteliu, bet ir mobiliosiomis programėlėmis, įdiegtomis į išmanųjį telefoną ar planšetę. Elektroniniu būdu galima židinį ne tik įjungti ir išjungti, bet ir nustatyti pageidaujamą patalpos temperatūrą. Tokiu būdu ne tik užtikrinamas komfortas, bet ir galima kontroliuoti ne tik šildymo sąnaudas. Dujiniai židiniai eksploatacijos metu nereikalauja išskirtinės priežiūros: nereikia rūpintis malkų sandėliavimu, pelenų valymu ir pan. Šio tipo židiniai gali būti įrengiami ne tik individualiuose namuose, bet ir kotedžuose ar butuose. Tiesa, kitaip nei, pavyzdžiui, biožidiniams, reikia parengti montavimo projektą. Taip pat yra reikalinga ventiliacinė sistema (kaminas, dūmtraukis ir pan.). Dujiniai židiniai gali būti prijungiami tiek prie gamtinių dujų sistemos, tiek prie suskystintų dujų baliono.
Biožidiniai
Biožidiniai – inovatyvus būdas pripildyti namus jaukios ugnies skleidžiamos šviesos bei šilumos, be būtinybės išpildyti visą eilę techninių ir biurokratinių reikalavimų, neatsiejamų nuo dalies kitų modelių židinių įrengimo. Biožidiniams yra naudojamas specialus biokuras, kuris į aplinką neišskiria jokių kenksmingų medžiagų. Dėl veikimo specifikos, šiems židiniams nereikia dūmtraukio: ugnies degimą palaiko oras, patenkantis per ventiliacijos angą. Nesant dūmtraukio, išvengiama šilumos nuostolių, tad visa šiluma, išgauta degimo metu, yra perduodama patalpų šildymui. Vadinasi, šios rūšies židiniai atlieka ne tik estetinę funkciją, bet gali būti naudojami ir kaip papildomas šilumos šaltinis. „Zyz24.lt“ pirkėjams siūlomi įvairių modelių, pastatomi, pakabinami arba įmontuojami biožidiniai. Dizaino sprendimų įvairovė lemia, jog šie židiniai gali harmoningai įsilieti į bet kokios aplinkos interjerą, suteikdami jam estetinio išbaigtumo.
Židiniai su vandens kontūru
Židiniai su vandens kontūru, dar kitaip vadinami šilumokaičiais ar vandeniniais židiniais, savo veikimo principu bei atliekama funkcija, yra beveik tas pats, kas ir įprasti kieto kuro katilai. Prijungus šio tipo židinį prie atviros ar uždaros šildymo sistemos, yra šildomos ne tik patalpos, bet ir gaminamas karštas vanduo. Žinoma, priėmę sprendimą pirkti ne įprastą šildymo katilą, bet vandeninį židinį, Jūs gausite dar didesnę naudą. Tai yra – ne tik galimybę už gana nedidelę kainą apšildyti namus bei nuolat buitinėms reikmėms turėti karšto vandens, bet ir jaukumą bei romantiką, prie kurios sukūrimo, spragsint ugniai, prisideda ir vandens židiniai.
Elektriniai židiniai
Jei, dėl techninių galimybių ar saugumo sumetimų, negalima/nenorima įsirengti židinio, degančio natūralia ugnimi, elektriniai židiniai – puiki alternatyva. Elektriniai židiniai dega jaukia liepsna, kurią, dėl gamyboje naudojamų modernių technologijų, nelengva atskirti nuo tikros. Dauguma elektrinių židinių į aplinką skleidžia šilumą, tad tai – ir puikus šildytuvas. Pageidaujantys dar didesnio panašumo su įprastu židiniu, gali rinktis brangesnius modelius, skleidžiančius ne tik šviesą bei šilumą, bet netgi degančių malkų kvapą bei spragsėjimą. Elektriniai židiniai yra visiškai saugūs tiek aplinkai, tiek ir žmogui. Jie neskleidžia tikros ugnies, tad, nors korpusas ir stiklas sušyla, palietus jį, nudegti neįmanoma. Tai – svarbus privalumas, ypač – auginant vaikus, kurių saugumas neabejotinai yra pirmoje vietoje. Nesant atviros ugnies, išvengiama dūmų ir suodžių. Tad tai – interjero detalė, visiškai suderinama su ekologijos idėjomis. Galiausiai, nereikia skirti laiko bei pastangų įrenginio priežiūrai. Elektrinių židinių įrengimui nereikia nei leidimo, nei priedų, neatsiejamų nuo dalies kitų rūšių židinių (dūmtraukiai, kaminai ir kita). Vienintelė sąlyga – elektros lizdas. Elektriniai židiniai, priklausomai nuo modelio bei individualių estetinių sprendimų, gali būti kabinami ar įmontuojami į sieną (taip pat – specialią nišą, baldus), pastatomi ant grindų.
Į kokius kriterijus, renkantis židinį, reikia atkreipti dėmesį?
Židiniai, kaip ir kiti šildymo prietaisai, išsiskiria savybėmis, su kuriomis, norint padaryti teisingą pasirinkimą, reikia susipažinti. Išskyrėme svarbiausius kriterijus, į kuriuos, renkantis židinį, svarbu atkreipti dėmesį. Šioje srityje dirbame jau 20 metų, tad savo klientams siūlome ir nemokamas profesionalias konsultacijas, padėsiančias internetu išsirinkti geriausiai individualią situaciją bei poreikius atitinkantį židinį ar kitą reikiamą įrangą.
Būsto, kuriame bus įrengiamas židinys, tipas
Gyvenant nuosavame name, galima rinktis iš plačios židinių rūšių įvairovės: pradedant kieto kuro ir baigiant elektriniais židiniais. Tuo tarpu, gyvenant bute, dėl įvairių biurokratinių formalumų gausos (kaimynų sutikimai, atsakingų institucijų leidimas ir kita) bei techninių sąlygų būtinybės (dūmtraukis, kaminas ir kita), pasirinkimas neretai šiek tiek sumažėja. Tad, norint išsirinkti konkrečiu atveju tinkamiausią židinį, svarbu supažinti su specifiniais reikalavimais bei sąlygomis, keliamomis konkrečiai židinio rūšiai.
Židinio galingumas
Jei židinį ketinama naudoti ne tik kaip estetinį, jaukumo interjerui suteikiantį elementą, bet ir šildymo prietaisą, svarbu pasirinkti tinkamą židinio galingumą. Šis parametras priklauso nuo šildomų patalpų ploto, jų išsidėstymo, pastato energetinio efektyvumo, pageidaujamos patalpų temperatūros. Remiantis specialistų skaičiavimais, 1 kW galios židinio pakanka apšildyti 10 kv. m. pastato, pasižyminčio gera šilumos izoliacija, ploto. Jei pastato energetinis efektyvumas yra mažesnis, norint pasiekti komfortišką temperatūrą, reikalingas galingesnis židinys.
Židinio įrengimo būdai
Židiniai, priklausomai nuo rūšies (įprasti kieto kuro, elektriniai, dujiniai ir pan.) bei konkretaus modelio gali būti pastatomi, pakabinami ar įmontuojami (į sieną, nišą, baldus). Įrengimo būdų įvairovė leidžia išpildyti individualius estetinius pageidavimus ar net svajonę turėti židinį namuose, kuriam, apsižvalgius, iš pirmo žvilgsnio atrodo net nėra vietos.
Židinio išmatavimai
Prekyboje galima įsigyti įvairaus dydžio židinių: pradedant masyviais, užimančiais didelę erdvę ir baigiant mažais biožidiniais, kuriuos galima pastatyti net ant stalo. Tad, prieš renkantis konkretų židinio tipą, reikia numatyti galima skirti vietą ir tiksliai ją išmatuoti. Idealu, jog vieta židiniui suplanuojama atliekant statybos darbus.
Žinoma, svarbu žinoti, jog kitaip nei židinių krosnelės, kurioms papildomos apdailos nereikia, sumontuotas židinys bus kitokio dydžio, nei nurodyta jo brėžinyje. Apdailos medžiagos bei oro tarpas tarp jų bei židinio sienelių šio statinio išmatavimus padidina.
Papildomos židinio funkcijos
Židiniai gali atlikti ne tik tiesioginę funkciją, tai yra degti natūralia ar dirbtine ugnimi bei šildyti, tačiau, priklausomai nuo konkretaus modelio, turėti ir papildomų funkcijų. Pavyzdžiui, valdymo galimybę distanciniu pulteliu ar mobiliąja programėle. O dalis elektrinių židinių, nors ir be tikros liepsnos, gali skleisti degančių malkų aromatą ar jų spragsėjimo garsą.
Estetiniai pageidavimai
Rinkoje siūloma židinių gausa stebina modelių, formų bei spalvų įvairove. Estetiškai tinkamiausią sprendimą gali rasti kiekvienas klientas, nepriklausomai nuo to, kokį interjero stilių (klasikinį, modernų ir kita) stengiasi išpildyti.